E-knjižnica

Početna Početna

Za upis učenika u I. razred školske 2022./2023. godine

I.
Srednja škola "Kupres" raspisuje natječaj za upis učenika u I. razred u školskoj 2022./2023.
Prijave za upis u srednje škole primaju se elektroničkim putem na web adresi upisi.sum.ba
Na dan upisa učenik je dužan donijeti potvrdu o upisu s originalnim svjedodžbama o završenom VIII. i IX. Razredu i rodni list.

II.
Natječaj se raspisuje za sljedeća zanimanja:

- opća gimnazija

14 učenika

- ekonomist poslovna informatika (IV. stupanj)

14 učenika

- prodavač (III. stupanj)

Tekst natječaja preuzmite: OVDJE

Online upisi u srednje škole

Ministarstvo znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije obavještava buduće učenike srednjih škola da od ove školske godine kreće sa SUMIT eUpisima u srednje škole.

Po prvi put evidencija o prijavama učenika za upis vodi se elektroničkim putem za srednje škole na području Hercegbosanske županije, te se prijave za upis u srednje škole primaju elektroničkim putem. Također,  Ministarstvo je u suradnji sa SUMIT-om izradilo uputstvo online prijave za upis koje možete pogledati na stranici Ministarstva znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije u rubrici Upisi za učenike u srednje škole e-Upisi.

1. Broj razrednih odjela i učenika prema vrstama programa i škola, način upisa, te ostale uvjete i postupke za upis učenika u srednje škole za školsku godinu 2022./2023., možete pronaći na linku: OVDJE

2. Elemente i kriterije za izbor kandidata za upis u srednje škole u Hercegbosanskoj županiji, možete pronaći na linku: OVDJE

3. Odluku o dopuni Odluke o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole u Hercegbosanskoj županiji možete pronaći na linku: OVDJE

4. Uputstvo online prijava za upis možete pronaći na sljedećem linku: Youtube